یراق آلات پنجره

یراق آلات مناسب درب و پنجره upvc کدام است؟

یراق آلات مناسب درب و پنجره upvc  کدام است ؟

در انتخاب درب و پنجره دوجداره چند مورد را باید در نظر گرفته شود، تا بتوانید کاربری و بازده بالایی را از این محصول بدست آوریم.

در تعویض پنجره های قدیمی به طبع ما به دنبال رفع معایب حاصل از پنجره های قدیمی و همچنین بهره بردن از محاسن  و خصوصیت های پنجره upvc می باشیم .  بنابراین محصولی که انتخاب می شود باید در بالاترین کیفیت تولید شود تا ما بتوانیم از تمامی محاسن و مزایای  پنجره های یو پی وی سی بهره مند شویم.

مهمترین مباحث در انتخاب پنجره دوجداره عبارتند از:

شناخت یراق آلات مناسب برای پنجره ها

استفاده از تیم نصب کارآزموده

شناخت از پروفیل مصرفی در ساخت پنجره دو جداره  ( تمامی پروفیل های مطرح در مجتمع کسری استفاده می شود )
بررسی قیمت پنجره دو جداره upvc محصول در مقایسه با سایر کارخانه های تولید کننده

اطلاع از ماشین آلات تولید کننده درب و پنجره

بررسی و تحقیق در رابطه با کارخانه تولید کننده

حال ما به مبحث یراق آلات که یکی از اصلی ترین آیتم های تعیین کننده در کیفیت محصول است خواهیم پرداخت . همانطور که میدانیم با گران شدن نرخ ارز، بعضی از تولید کنندگان برای کاهش هزینه محصول خود، از یراق آلات بی کیفیت استفاده می کنند.

قطعات تشکیل دهنده یراق آلات تک حالته استاندارد upvc-یو پی وی سی

دستگیره ها

جلو قفلی

اسپانیولیت

لولا

دستگیره ها

دستگیره پنجره دوجداره upvc معمولا از جنس آلومینیوم یا پلاستیک تولید می شود، بعضی از دستگیره ها از جنس آلومینیوم نامرغوب ساخته میشوند. در دستگیره های پنجره های upvc نکته مهم ارتفاع آن است. زیرا این ارتفاع مانند اهرم عمل می کند و باعث فشار کمتر به آن در هنگام استفاده از پنجره خواهد شد. در دستگیره های ارزان قیمت چون تولید کنندگان از وزن و ارتفاع آن کم میکنند این دستگیره ها شکننده است و زود می شکنند. باید در تولید پیچ دستگیره ازآلیاژ مرغوب استفاده نمایید تا در هنگام استفاده و نصب روی پنجره upvc  نشکند.

اسپانیولیت

با کیفیت از آلیاژ مرغوب و از قسمت چرخ دنده تولید میگردد تا در طول زمان فرسوده نشود. در هنگام نصب روی پنجره های دو جداره upvc اگر از یراق آلات بی کیفیت استفاده شود باعث شکستن دستگیره در هنگام نصب می شود و یا هرز شدن پیچ دستگیره را به همراه خواهد داشت. جای پیچ ها در روی اسپانیولیت بسیار مهم است و بهتر است هر ۳۰ سانت یک پیج قرار گیرد. در سمت چرخ دنده نیز بهتر است که پیچ ها به هم نزدیکتر بوده تا در اثر فشار دستگیره، اسپانیولیت از پروفیل جدا نشود.
بهتر است مقدار روکش اسپانیولیت استاندارد باشد و تست مقاومت در آب و نمک را به مقدار ۳۰۰ ساعت گذرانده باشد تا درب و پنجره upvc  در منطقه نمناک دچار خوردگی نشود.

جلو قفلی

این قطعه با وجود این که ساده به نظر می آید ولی نقش مهمی در کارکرد پنجره دو جداره یو پی وی سی دارد . وزن استاندارد آن در حدود ۱۳ گرم است که البته ۷ گرمی آن نیز در بازار موجود است که به دلیل وزن کمتر زود خواهد شکست.

لولا

باز شوی پنجره های upvc تک حالته  دارای لولای ۷۵ میلیمتری هستند و دارای وزنی استاندارد در حدود ۸۰ گرم بوده که کاهش وزن آن، باعث شکستن لولا می شود .

لازم به ذکر است استفاده از متریال مرغوب اعم از پروفیل مصرفی ، یراق آلات و دستگیره و … به تنهایی تضمین کیفیت محصول نیست و تولید و نصب استاندارد ،نقش بسیار تعیین کننده ه ای در تامین کیفیت لازم برای درب و پنجره دو جداره در صنعت یو پی وی سی می باشد . شیوه تولید استاندارد ، و نصب دقیق . به میزان بالایی میتواند کیفیت نهایی را تضمین نماید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *