دستگیره پنجره دوجداره

نحوه تعویض دستگیره پنجره دوجداره

نحوه تعویض دستگیره پنجره دوجداره

چگونه دستگیره پنجره دوجداره را تعویض کنیم؟ یکی از اجزاء پنجره دوجداره دستگیره آن می باشد، که در هر پنجره ای به جز پنجره ثابت استفاده می شود.

در اکثر ساختمان های جدید و قدیمی درب و پنجره UPVC دوجداره وجود دارد و ملموس ترین و پر استفاده ترین قسمت آن، دستگیره آن است. گاهی پیش می آید که به علت استفاده نامناسب و یا کیفیت پایین دستگیره، این محصول غیر قابل استفاده خواهد بود. که نیاز به خریداری دستگیره و تعویض آن پیدا می کنید.

برای سفارش تعویض دستگیره می توانید با ما تماس بگیرید.

نحوه تعویض دستگیره پنجره

دستگیره پنجره

برای تعویض دستگیره پنجره دوجداره، ابتدا دستگیره را در زاویه 90 درجه (عمل باز شدن پنجره) قرار خواهیم داد، سپس کاور ( در تصویر با رنگ سبز نشان داده ایم) را کمی به سمت خود کشیده و در جهت چپ گرد و یا راست گرد میچرخانیم.

با این عمل کاور کنار  می رود و پیچ هایی که دستگیره را به پروفیل پنجره متصل کرده را مشاهده خواهیم کرد. با استفاده از چهارسو یا پیچ گوشتی پیچ ها را باز کرده و آن ها را کاملا بیرون می آوریم.

دستگیره را نیز باید با کمی فشار به سمت خود می کشیم. کاور دستگیره جدید را جابجا می کنیم و اهرم دستگیره را  در زاویه 90 درجه قرار خواهیم داد. سپس دستگیره را در سوراخ مربوط به آن جایگذاری کرده و پیچ ها را می بندیم.

مراحل بستن دستگیره

تتویض دستگیره پنجره دوجداره

در تصویر روبرو نحوه چرخش کاور پنجره را می بینید. با چرخاندن کاور سوراخ های پیچ مشاهده می شود و شما می توانید دستگیره را بر روی سه سوراخ روی پروفیل Upvc قرار دهید و آنرا پیچ کنید.

در قسمت زیر دستگیره و در داخل پروفیل اسپانیولتی قرار دارد که اهرم دستگیره به داخل آن فرو رفته و عمل باز وبسته کردن پنجره بازشو را انجام می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *