گالوانیزه

مشکلات گالوانیزه یکپارچه چیست؟

یکپارچه نبودن گالوانیزه چه مشکلاتی را به وجود می آورد؟

شرکت ویستابست، یکی از پیشگامان تولید پروفیل یو پی وی سی در ایران است . این شرکت بر ضرورت استفاده از گالوانیزه یکپارچه (مورد یازدهم بند مونتاژ طرح ارتقاء و تعالی ویستابست) اصرار دارد و تاکید کرده است که یکپارچه نبودن گالوانیزه موارد بسیاری را از زمان تولید تا دوران استفاده بوجود خواهد ‏آورد. در ادامه مشکلات ذکر شده را مورد بررسی قرار می ‏دهیم :

ضعف امنیتی

دو تکه بودن گالوانیزه در ضلع دستگیره موجب می‏ شود که سرقت از این پنجره ‏ها آسان تر باشد و به ‏دلیل یکپارچه نبودن گالوانیزه و عدم استقامت در پشت اسپانیولت ، سارق به ‏راحتی می ‏تواند با فشار دادن بازشو به سمت شیشه و فاصله دادن بین پین‏ ها و زبانه مقابل پنجره را باز کند (مخصوصا در پنجره‏ ها با بازشو تک حالته که غالب تولیدات داخل هستند.)

جهت سفارش محصولات کلیک کنید

کاهش استقامت پنجره و کاهش تحمل وزن نسبت به فشارهای محیطی و استاتیکی

گالوانیزه

یکپارچه بودن گالوانیزه موجب افزایش استقامت و در نتیجه ایستا بودن پنجره خواهد شد. نیروهای وارده به بازشو از قبیل نیروهای داخلی مانند وزن بازشو، دفرمه شدن، فشار وزن افراد در هنگام نگاه کردن فضای بیرون و باز و بسته کردن، فشارهای ناشی از نشست ساختمان به‏ خصوص زمانی‏ که نعل درگاه موجود نباشد و نیروهای خارجی  مانند شدت باران، بادهای غالب، آکوستیک و فشارهای فیزیکی مانند سرقت  را تحمل خواهد کرد . مشابهت این موضوع را می ‏توانید در اسکلت‏ بندی ساختمان در قسمت ستون‏ ها به وضوح مشاهده کنید که از میلگردهای یکپارچه استفاده می‏ کنند .

ایجاد اخلال و عملکرد نا صحیح یراق

به‏ دلیل به ‏وجود آمدن قوس و با در نظر گرفتن این موضوع که تمام فشار وارد شده برای جابجایی پین‏ های اسپانیولت به چرخ دنده وارد خواهد شد، پین ‏های اسپانیولت با زبانه مقابل‏ ها به درستی درگیر نخواهد شد و باید مصرف ‏کننده، بازشوی پنجره را به سمت فریم هل دهد و در نتیجه دستگیره را به سختی بچرخاند. این مشکل در درها به اوج خود می رسید و عملکرد خیلی سخت اسپانیولت زمان قفل کردن در و گاهی قفل نشدن در را موجب خواهد شد (زمانی ‏که دستگیره در را به بالا هدایت می‏ کنید تا در را قفل کنیم پین ‏ها با زبانه مقابل‏ ها به ‏سختی درگیر می‏ شوند و دستگیره به سختی بالا خواهد رفت).

از رگلاژ درآمدن پنجره

رگلاژ کردن بازشو پنجره از طریق گذاشتن زیرشیشه در قسمت بالای دستگیره و زیر لولای پایین انجام خواهدگرفت که از یکپارچگی شیشه استفاده می کند و بازشو پنجره را بالا می کشید و رگلاژ می‏ کند. حال در نظر بگیرید که یکی از اضلاع ثبات نداشته باشد ، یعنی یکپارچه نباشد، با تغییر وضعیت این ضلع بازشو پنجره به سمت پایین حرکت می کند و به اصطلاح خود را می‏ اندازد.

ایجاد درز بین گسگت و لبه آببندی

گسکت بازشو با فاصله گرفتن از فریم و ایجاد درز، عایق بندی صوت و دما را از بین خواهد برد، یعنی اساس در و پنجره‏ های upvc از بین می ‏رود و پنجره از جای دستگیره دچار عیب می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *