اندازه گیری پنجره

اندازه گیری پنجره یو پی وی سی در مراحل ساخت

اندازه گیری پنجره یو پی وی سی در مراحل ساخت

پس از ارسال نقشه های ساخت واحد تولید این واحد بر اساس طرح و ابعاد تعیین شده اقدام به ساخت پنجره ها می نماید که شرح برخی از فعالیت های مربوطه در ذیل توضیح داده می شود:

مونتاژ درب و پنجره upvc

پروفیل های مورد نظر با توجه به نوع سفارش درب و پنجره انتخاب شده و پس از انجام محاسبات دقیق و مهندسی و آنالیز ابعاد درب و پنجره طبق نقشه برش داده می شوند سپس تعدادی از این پروفیلها به منظور ایجاد شیار آب به دستگاه مربوطه منتقل می شوند همزمان با عملیات برش پروفیل یو پی وی سی و ایجاد شیار آب پروفیل های گالوانیزه برش داده شده و درون آنها با رعایت ۳۰ سانتی متر مابین هر عدد پیچ محکم می‌شوند به منظور مقاوم سازی و تقویت درب و پنجره های تولیدی ملزم به استفاده از پروفیل گالوانیزه با ضخامت حداقل  ضخامت ۱.۲۵ میلیمتر به صورت یکپارچه در مقاطع پروفیل و افزایش ضخامت آن با توجه به شرایط فنی پروژه الزامی می باشد به کارگیری پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل اصلی upvc و پیچ شدن یراق آلات روی قطعات تقویت شده ضمن کاهش خطر افتادگی بازشوهای پنجره مقاومت درب و پنجره های ساخته شده از پروفیل یو پی وی سی را افزایش می دهد.

در ادامه در صورت نیاز به نصب دستگیره و یراق آلات( برای بخش های بازشو) سوراخ ها و شیار های مورد نیاز توسط دستگاه کپی روتر روی پروفیل تعبیه می شود سپس پروفیل ها طبق نقشه توسط دستگاه جوش به یکدیگر متصل می‌شوند و با انتقال به دستگاه تمیز کن (دیجیتال و پیشرفته)  پلیس ها و زوائد ناشی از جوش در در زوایای مختلف از بین می رود.

در نهایت روی میز کار پس از تمیز کاری های جزئی و نهایی یراق آلات روی درب و پنجره نصب می گردد هر پنجره با توجه به شعاع باز شغل و بسته به ابعاد آن یراق آلات مخصوص به خود را دارد که در قسمت‌های قاب و لنگه پنجره نصب می گردد این یراق آلات از کیفیت بالا برخوردار بوده و از لحاظ مقاومت در مقابل خوردگی به عنوان یکی از مهمترین خواص یراق آلات در رده مورد قبول استانداردهای اروپایی می باشد.

مشخصات فنی مونتاژ پنجره یو پی وی سی

۱. استفاده از گالوانیزه renforsment به ضخامت ۱.۲۵ میلیمتر تا پنجم در ابعاد و ارتفاع معمول بلامانع میباشد و از طبقات ۶ تا ۲۵ با توجه به ابعاد و ارتفاع از گالوانیزه به ضخامت حداقل ۱.۵ میلیمتر باید استفاده گردد شایان ذکر می باشد سایر عوامل فشار باد ابعاد پنجره و شکل داخلی آن در انتخاب نوع گالوانیزه مصرفی می تواند تاثیر بگذارد.

۲. لاستیکهای درزبندیgasketانوعepdm باشد که بسته به محل مصرف از سطح مقطع مناسب برخوردار می باشد همچنین پروفیلهای لاستیک دار موردنظر با در نظر گرفتن موارد فنی و استاندارد های لازم در کارخانه تولید پروفیل نصب می گردد مورد تایید بوده و شامل تضمین کیفیت می گردد.

۳. استفاده از یراق آلات با کیفیت با ارتفاع متناسب درد و یا پنجره ساخته شده به نحوی که موجب اختلال و مشکل در کار کرده در و پنجره نگردد.

۴. استفاده از ماشین آلات استاندارد و کامل حداقل دارای هفت قسمت مجزا شامل دستگاه برش جوش تمیز کن سی ان سی یا ان سی همراه با تیغه های تمیز کن ارسالی از شرکت مربوطه برش زهوار کپی روتر آبچکان زن فرز مولین الزامی می باشد همچنان که در بخش ماشین‌آلات به تقصیر توضیح داده شده است.

۵. استفاده از پیچ های اتصال مناسب که بر ا بر اساس استانداردهای din می باشد و به تعداد کافی جهت ثابت کردن ورق گالوانیزه داخل پروفیل upvc به طور تقریبی هر 40 سانتی متر یک عدد و حداقل ۳ عددپیچ در عرض های بیش از یک متر و حداقل دو پیچ در عرصه‌های کمتر پیچ های ابتدا و انتهای پروفیل نباید بیش از ۱۵ سانتی متر از لبه ها فاصله داشته باشد.

۶. ایراد کانال یا شیار آب به وسیله دستگاه شیارزن(water slot routing) بر روی تمامی قسمت های عرضی فریم مولین و سش الزامی می باشد.

۷. استفاده از شیشه های دوجداره استاندارد تولید شده به روش صنعتی و با بهترین کیفیت که موجب ضعف در عایق بودن پنجره ها نگردد و همچنین توزیع آن ها در طبقات بر اساس کدگذاری مرحله نصب آغاز می گردد.

۸. استفاده از مولیون کانکتور از جنس زاماک تایید شده توسط شرکت مربوطه الزامی می باشد توصیه می گردد حتما از پیچ اپm6 برای اتصال بهتر کانکتور به فرد استفاده گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *