آزمایشات درب و پنجره upvc 2

آزمایشات درب و پنجره upvc 2

چگالی طبق RAL_GZ716/1

چگالی ماده ای یو پی وی سی دست‌نخورده نباید بیش از سه صدم میکروگرم نسبت به مقدار اسمی اعلام شده توسط تولید کننده ها تفاوت داشته باشد چگالی بخش مرکزی نیز نباید تغییراتی بیش از 5%_g/cm2 داشته باشد.

برای اطمینان حاصل کردن از کیفیت پروفیل تولیدی بیش از تبدیل آن به در و پنجره نمونه های مشخصی از آن برای انجام آزمایش در نظر گرفته می شود روند انجام برخی از این آزمایشات به شرح زیر است.

بررسی شکل ظاهری و شرایط تولید

در آزمایشگاه ابتدا شکل ظاهری آنها برای12_24 ساعت بررسی می شود برای این کار لازم است سطح خارجی پروفیلها سفید و یکنواخت باشد و حفره ترند یا حباب نداشته باشد سپس تست هایRAL_GLZ716/1 انجام می شود.

جهت سفارش تعمیرات پنجره کلیک کنید

مقاومت در برابر ضربه ناشی از سقوط جسم در دمای پایین

در این آزمایش ۱۰ نمونه ۳۰ سانتیمتری در دستگاه فریزر قرار می گیرد و تا دمای منفی ۱۰ درجه به مدت یک ساعت به نگهداری می‌شود برای پروفیلهای درجه ای a جرم یک کیلو گرمی از ارتفاع ۱۵۰۰ میلی متر حداکثر ارتفاع مورد تست ضربه قرار میگیرد و برای پروفیل های درجه بی جرم یک کیلوگرم از ارتفاع ۱۰۰۰ میلیمتر حداقل ارتفاع مورد تست ضربه قرار میگیرد طبق استاندارد رال نباید بیش از ۱۰ درصد نمونه ها شکسته شود.

رفتار پس از گرم شدن

پیشرو ۲ سانتیمتر از پروفیل را به مدت نیم ساعت در دمای ۱۵۰ درجه گرم می کنیم و سپس صبر کنید تا در دمای محیط خنک شود پس از اتمام آزمایش باید سطح مقطع نمونه پیوستگی خود را به خصوص در نقاط اتصال کرده باشد.

تست جرم واحد طول

ابعاد نمونه شاهد ۲۵۰ میلی متری با دقت طول یک میلیمتر و با دقت جرمی یک گرم قبلا محاسبه شده است اندازه نمونه تولیدی نباید کمتر از ۹۵ درصد مقدار رسمی آن باشد.

برگشت حرارتی

سطح مقطع از پروفیل به طول ۲۲۰ میلیمتر انتخاب می‌شود و با دوخت به فاصله ۲۰۰ میلیمتر به صورت عمود بر محور پروفیل نشانه گذاری می شود این نمونه ها پس از نشانه گذاری در کوره با دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت حرارت می بیند و پس از خنک شدن دوباره نشانه ها در دمای محیط بررسی می شود برای هر نمونه و هر جفت علامت ضریب برگشت حرارت  به درصد محاسبه می شود مطابق استاندارد رال پروفیل های فرعی باید درصد اختلاف برگشت حرارت کمتر از 3 در صد برای پروفیل های اصلی کمتر است ۲% باشد برای پروفیل های اصلی اختلاف درصد برگشت حرارت دو طرف سطح نباید بیش از چهار دهم درصد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *